Polska trzecia w tabeli Furusiyya FEI Nations Cup™

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

14.05.2016

Polska drużyna wystartowała wczoraj w CSIO3* w Celje w składzie: Paulina Koza i Banjo Boy, Dawid Kubiak i Bagazza M, Wojciech Wojcianiec i Quasi de Keragne oraz Krzysztof Ludwiczak i Quinn.

Tym razem żadnemu polskiemu zawodnikowi nie udało się zaliczyć czystego przejazdu. Startujący jako pierwsza para Wojciech Wojcianiec i Quasi de Keragne ukończyli przejazd z dwoma błędami (8 punktów karnych), druga para Dawid Kubiak i Bagazza M ukończyli z jedną zrzutką i przekroczoną normą czasu (5 punktów karnych), Paulina Koza i Banjo Boy uzbierali 8 punków karnych (dwa błędy), a jadący ponownie jako ostatni Krzysztof Ludwiczak i debiutujący koń Quinn - zgarnęli tym razem osiem punktów karnych (dwa błędy). Łącznie dało to 21 punktów karnych.

Liczba punktów karnych, zgromadzonych w pierwszej rundzie, uniemożliwiła polskiej ekipie start w drugiej. Ostatecznie nasza drużyna zakończyła start w CSIO3* Celje na miejscu dziewiątym.

W klasyfikacji ogólnej Reprezentacja Polski zajmuje nadal dobre trzecie miejsce z 140 puntkami, choć swój wyniki będzie musiała odrobić, bo do wrześniowego Finału w Barcelonie z drugiej dywizji wejdą tylko dwie drużyny.

Etap Furusiyya FEI Nations Cup™ w Celje wygrała drużyna Ukrainy, która obecnie zgromadziła 190 punktów i w tabeli ogólnej zajmuje pierwsze miejsce z 155 punktami. Trzecie miejsce dla Polski z 140 punktami.

Wyniki CSIO3* Celje do pobrania: tutaj.

Tabela ogolna do pobrania: tutaj.