SZYBKIE LINKI:

Polska ekipa na CAIO4* Riesenbeck.

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

05.08.2015

W miniony weekend odbyły się jedyne w sezonie zawody rangi CAIO4* dla zaprzęgów parokonnych. Był to najważniejszy sprawdzian dla naszej ekipy

przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata Fabiansebestyen ( Węgry).

Polskę reprezentowali Marek Baryłko, Waldemar Kaczmarek, Rafał Wojtacha, Szymon John i  Dariusz Bajer.

W naszej ekipie najwiekszym doswiadczeniem dysponował  Waldemar Kaczmarek, dla pozostałych był to pierwszy tak poważny start w karierze.

Polska w Riesenbeck rywalizowała z najlepszymi drużynami na świecie ( Niemcy, Holandia, Francja, Szwajcaria USA).

Najlepiej poradził sobie Waldemar Kaczmarek kończąc na 15 pozycji. Rafał Wojtacha  w ostatni dzień pokonał parkur zręczności powożenia na podwójne zero, zajmując trzecie miejsce w konkursie i ostatecznie zająl 29 miejsce. Marek Baryłko ukończył na 33 miejscu, a Szymon John na 37 pozycji. Dariusz Bajer, dla którego był to pierwszy wyjazd z tak wysoko ustawioną poprzeczką zajął 43 miejsce.

Polska drużyna  uplasowała się na 7 miejscu, wyprzedzając Belgię, Hiszpanię i Szwecję.

Przed polskimi zawodnikami jeszcze Mistrzostwa Polski - 14-16 sierpnia, które odbędą się w Bogusławicach, a następnie Mistrzostwa Świata a Węgrzech.