SZYBKIE LINKI:

Polacy w Pucharze Świata w skokach przez przeszkody i ujeżdżeniu podczas Gothenburg Horse Show

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

29.03.2016

Miniony weekend był dla Jarosława Skrzyczyńskiego, Michała Kaźmierczaka i Beaty Stremler wyjątkowo wymagający, ale także pełen dobrych wyników sportowych. W Longines FEI World Cup™ Jumping Final Jarosław Skrzyczyński i Crazy Quick zajęli 20 miejsce, a Michał Kaźmierczak i Que Pasa 5 - miejsce 25. Beata Stremler i Rubicon D w Reem Acra FEI World Cup™ Dressage Final zajęli dobre 13 miejsce.

LONGINES FEI WORLD CUP JUMPING FINAL

Po dwóch półfinałach Pucharu Świata w skokach przez przeszkody trzysiestu najlepszych jeźdźców awansowało do Finału (ostatecznie wystartowało w nim 26 par). W tej elitarnej grupie znalazło się także dwóch polskich jeźdźców.

W pierwszym nawrocie obie polskie pary miały po dwie zrzutki (po 8 punktów karnych), a Michał Kaźmierczak przekroczył minimalnie normę czasu (dodatkowy 1 punkt karny). Do II nawrotu awans otrzymała najlepsza dwudziestka i w tej grupie znaleźli się Jarosław Skrzyczyński i Crazy Quick. II nawrót Pucharu Świata okazał się niestety mniej szczęśliwy dla najlepszej polskiej pary. Jarosław Skrzyczyński i Crazy Quick uzbierali w nim 20 punktów karnych, co uplasowało parę na 20 miejscu w rankingu Pucharu Świata.

Niestety, punkty karne za błędy zgromadzone w obu półfinałach PŚ przez parę Michał Kaźmierczak i Que Pasa 5, uniemożliwiły jej start w II nawrocie Finału. Para ta znalazła się w rankingu ogólnym Pucharu Świata na 25 miejsu, a jej debiut w Finale PŚ można uznać za ogromny sukces.

Jarosław Skrzyczyński wystąpił łącznie w siedmiu konkursach, z czego z Crazy Quick trzy razy (dwa półfinały Pucharu Świata oraz oba nawroty Finału PŚ), z Aresem dwa razy (z czego w pierwszym konkursie 140cm podczas Gotheburg Horse Show zajął pierwsze miejsce; w konkursie nr 08 - siódme miejsce) oraz z Quintellą dwa razy (z czego w konkursie nr 07 zajął drugie miejsce; konkursie nr 02 - osiemnaste miejsce).

Michał Kaźmierczak wystartował łącznie w ośmiu konkursach, z czego z Que Pasa 5 trzy razy (dwa półfinały Pucharu Świata oraz I nawrót Finału PŚ), z koniem Woody dwa razy (z czego w konkursie nr 02 zajęli 7 miejsce; w konkursie nr 08 - trzynaste miejsce) oraz z Cisall FS trzy razy (w konkursie nr 04 - trzynaste miejsce; w konkursie nr 09 - trzynaste miejsce; w konkursie nr 13 - jedenaste miejsce).

Puchar Świata w skokach przez przeszkody drugi raz z rzędu zdobył Szwajcar - Steve Guerdat na koniu Corbinian.

REEM ACRA FEI WORLD CUP DRESSAGE FINAL

Najlepsza polska amazonka, Beata Stremler i jej podstawowy koń - Rubicon D, w Grand Prix Freestyle Reem Acra FEI World Cup™ Dressage Final zajęli 13 miejsce z wynikiem 73.179%. To pierwszy start polskiej zawodniczki w Finale Pucharu Świata, a jej rezultat w Grand Prix Freestyle to polski rekord w Finale PŚ i wielki sukces dla pary.

Polska Reprezentacja nie brała udziału w Finałach PŚ w latach 2013, 2014 i 2015. W Finale PŚ w niemieckim Leipzig w 2011 roku wystąpiła Katarzyna Milczarek na koniu Ekwador, gdzie zajęła 13 miejsce z wynikiem 69,786%. W 2010 roku w holenderskim Hertogenbosch Polskę reprezentowali Katarzyna Milczarek i Ekwador, zajmując miejsce 11 z wynikiem 68,900% oraz Michał Rapcewicz i Randon, zajmując miejsce 12 z wynikiem 68,250%. W roku 2009 w Finale PŚ w Las Vegas wystartował Michał Rapcewicz na Randonie i osiągnął tam znakomity wynik 72,750%, co dało parze miejsce 8.

Puchar Świata 2016 w ujeżdżeniu zdobył Holender - Hans Peter Minderhoud na koniu Glock's Flir z wynikiem 82.357%.