SZYBKIE LINKI:

MIĘDZYNARODOWĄ KONFERENCJĘ VETCO „MEDYCYNA SPORTOWA KONI W PRAKTYCE”

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

02.07.2014

VetCo – Veterinary Consulting & Control, Polskie Towarzystwo Hipiatryczne oraz Warszawska Izba Lekarsko-Weterynaryjna zapraszają na:

MIĘDZYNARODOWĄ KONFERENCJĘ VETCO „MEDYCYNA SPORTOWA KONI
W PRAKTYCE”,
w dniach 17-18 października 2014 r. w hotelu Sielanka nad Pilicą,  k. Warki.

PRELEGENCI:

Dr Jack Snyder - DVM, PhD, DACVS

Jest dyplomowanym chirurgiem ACVS, specjalistą medycyny sportowej koni, wykładowcą oraz szefem Chirurgii Koni Uniwersytrtu Kalifornijskiego w Davis. Dr Snyder ma międzynarodową reputację wybitnego chirurga koni, praktykującego od ponad 30 lat na całym świecie, znajdującego jednocześnie czas na pracę naukową. Dr Snyder jest autorem setek publikacji i artykułów. Pięciokrotnie pełnił funkcję głównego lekarza igrzysk olimpijskich, odpowiedzialnego za kontrolę koni oraz dowodzenie zespołem lekarzy, zajmując się leczeniem nagłych złamań i urazów, czy kolek.

Począwszy od funkcji głównego lekarza podczas 24. Igrzysk Olimpijskich w Seulu (Korea, 1988 r.), dr Snyder obejmował wiele odpowiedzialnych i prestiżowych funkcji, m.in.: prezesa FEI World Equestrian Games w Lexington KY (Stany Zjednoczone, 2010 r.), czy głównego lekarza weterynarii podczas rozgrywek Pan American Games, w latach 1991-2011.

Swoją bogatą wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się podczas międzynarodowych konferencji i sympozjów. Dr Snyder zwykle zajmuje się wybitnymi końmi sportowymi, a większość jego pacjentów stanowią konie zdobywające medale olimpijskie, czy  mistrzostwo świata. Jako aktywny członek zespołu FEI, jest współtwórcą współczesnych przepisów weterynaryjnych na zawodach sportowych. Dr Snyder przewodzi komisjom tworzącym regulacje poprawiające bezpieczeństwo oraz zasady postępowania w sytuacjach kryzysowych podczas zawodów. Współpracuje z trenerami i jeźdźcami, pomagając im w zapewnieniu odpowiednich warunków w utrzymaniu dla koni sportowych w zdrowiu podczas treningów i startów.

Jego wieloletnie doświadczenie naukowe i kliniczne stawia go w grupie czołowych specjalistów budujących obraz współczesnej hipiatrii. Po raz pierwszy odwiedzi Polskę!

Dr Philippe Benoit, DVM

Dr Philippe Benoit od wielu lat opiekuje się końmi reprezentacji Francji, startującymi w skokach przez przeszkody. Wcześniej jako lekarz ekipy francuskiej startującej w IO w latach 1992 - 2000, teraz jako konsultant, dba o zdrowie i najlepszą formę elitarnych koni sportowych podczas zawodów, treningów i rehabilitacji. Z jego doświadczenia korzystają również inne drużyny narodowe, min. USA i Arabii Saudyjskiej (lekarz ekipy w czasie Olimpiady w Londynie 2012).

W 1989 roku ukończył Ecole Nationale Veterinaire d’Alfort, a dwa lata później został nauczycielem akademickim w zakresie fizjologii wysiłku oraz żywienia koni sportowych będąc zaangażowanym w kilka projektów badawczych prowadzonych przez Ecole Nationale Veterinaire d’Alfort.

Dr Benoit założył Clinique Equine des Breviaires w 1993 roku. Zakres usług kliniki to przede wszystkim ortopedia, medycyna sportowa oraz interna. Lekarze pracujący w klinice posiadają duże doświadczenie w profilaktyce, diagnostyce, leczeniu i rehabilitacji kulawizn oraz zespołów „poor performance”.

Jako jeździec zdobył Uniwersyteckie Mistrzostwo Francji w WKKW, w latach 1991 oraz 1992 oraz 5 miejsce w Uniwersyteckich Mistrzostwach Świata. Bardzo silnie związany z FEI (członek FEI Veterinary Committee) oraz współzałożyciel ISHVA.

Dr Philippe Benoit preferuje nauczanie w wysoce interaktywnym środowisku otwartej dyskusji i wymiany myśli. Każdego roku prowadzi wiele wykładów oraz warsztatów na całym świecie o tematyce związanej z kulawiznami u koni, zastosowaniem ultrasonografii w ortopedii oraz wszelkich innych dziedzin dotyczących medycyny sportowej koni.

Lek. wet. Jan Trela

Jan Trela jest absolwentem SGGW w Warszawie. Zaraz po studiach dzięki jego wcześniejszym praktykom został przyjęty na staż w Stanach Zjednoczonych. Odbył roczną praktykę a następnie pracował w jednej z najlepszych i najnowocześniejszych klinik dla koni, Alamo Pintado Equine Medical Center w Kalifornii.

Po kilku latach wrócił do Polski. Pracował przez rok w swojej Alma Mater jako chirurg i nauczyciel akademicki. Następnie otrzymał stypendium amerykańskiego stowarzyszenia chirurgów weterynaryjnych i jako pierwszy chirurg z Polski otrzymał szansę odbycia specjalizacji (rezydentury) z chirurgii koni na prestiżowym uniwersytecie w Davis. W 2014 ukończył specjalizację i przyjął posadę na Uniwersytecie UC Davis, kontynuując tym samym swoją pracę kliniczną oraz badania naukowe.

Od kilku lat odbywa liczne podróże w celu podnoszenia swoich umiejętności i poznawania nowych przypadków klinicznych. Regularnie jeździ i operuje w klinikach w Dubaju i Kairze, jak również prowadzi wykłady na konferencjach i zjazdach chirurgicznych na całym świecie. Obecnie odbywa, jako jeden z dwóch chirurgów weterynaryjnych w USA staż w jednym z czołowych ośrodków chirurgii ortopedycznej i medycyny sportowej dla ludzi, na Uniwersytecie Teksańskim w Dallas. Współpraca ma na celu poznawanie nowych technik operacyjnych jak i doszkalanie w zakresie chirurgii ortopedycznej.

PROGRAM

17 października, piątek

Sesja I, 9:00 - 13:30

Kliniczna ocena kulawizny u konia sportowego;

Najczęstsze urazy kończyn u koni sportowych;

Leczenie urazów w obrębie stawu pęcinowego
i koronowego;

Sesja II, 14:30 – 19:00

Medycyna regeneracyjna w leczeniu urazów stawów
i tkanek miękkich;

Leczenie urazów w obrębie śródręcza i śródstopia;

Omówienie zmian patologicznych w obrębie proksymalnych odcinków kończyn oraz szyi u koni sportowych;        

 

18 października, sobota

Sesja I, 8:30 – 14:00

Przedstawienie nieprawidłowości w obrębie stawu stępu i kolanowego wywołujących kulawiznę cz. I;

Przedstawienie nieprawidłowości w obrębie stawu stępu i kolanowego wywołujących kulawiznę cz. II;

Skomplikowane urazy w medycynie sportowej u koni;

Omówienie bólu okolicy grzbietu i miednicy u koni sportowych;

Warsztaty, 15:00

Iniekcje dostawowe;

Iniekcje szyi, grzbietu i miednicy pod kontrolą ultrasonograficzną;

REJESTRACJA

Uczestnicy otrzymują  punkty edukacyjne w ramach kształcenia ustawicznego lekarzy weterynarii.

Konferencja odbędzie się w hotelu Sielanka nad Pilicą, 05-660 Warka, ul. Łąkowa 1

Warunkiem udziału jest rejestracja na stronie www.vetco.org

Wszelkich dodatkowych informacji udziela: lek. wet. Marcin Suszyński, tel. 505 262 762

 

Współpraca organizacyjna: PTH i WIL-W