SZYBKIE LINKI:

Grand Prix w ramach Silesia Equestrian zakończy pierwszy tydzień zmagań prestiżowego cyklu w Jakubowicach

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

17.07.2016

W dzisiejszym konkursie Grand Prix przeszkody osiągną wysokość 160cm, a zawodnicy powalczą o punkty do światowego Rankingu Longines oraz o nagrodę firmy Osadkowski S.A. Wśród polskich jeźdźców na liście startowej znaleźli się m.in. Michał Kaźmierczak i Que Pasa7, Mściwoj Kiecoń (KJ Agro Handel  Śrem) i Celana Z, Maksymilian Wechta (KJ Wechta) i London 32, Krzysztof Ludwiczak (HEAA Turek) i Nordwind oraz Jarosław Skrzyczyński (KJ Agro Handel Śrem) z Crazy Quick. Start Grand Prix o godz. 15:00.

Wczoraj zwycięzcą dnia w Jakubowicach był ten ostatni - Mistrz Polski, Jarosław Skrzyczyński. Jeździec na podium stawał aż trzy razy: w Finale Małej Rundy CSI* o nagrodę Hotelu Jakubus na koniu Hanta, w Bronze Round CSI3* 135cm na koniu Cassia De Lys L oraz w Silver Round CSI3* 140cm na Quintelli.

W Średniej Rundzie CSI* triumfował litewski zawodnik Kristupas Petraitis na klaczy Barichella.

Bardzo dobrze spisali się młodzi polscy zawodnicy w konkursie zaliczanym do European Youngster CUP – U25. Zwyciężył Jan Bobik dosiadający klaczy Santisa, drugie miejsce zajął brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów 2015, Maksymilian Wechta na Celtia II.

Konkurs Gold Tour CSI3* zaliczany do Rankingu Longines, o wysokości 150cm, wygrał belgijski zawodnik Jeroen Appelen na Aikido Z, drugie miejsce zajął Maximilian Schmidt z Niemiec, trzeci był Hubert Kierznowski dosiadający konia Denver Z.