SZYBKIE LINKI:

Bazyli pierwszy w Mistrzostwach Świata.

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

28.09.2015

Pierwszy raz w historii odbyły się Mistrzostwa Świata Młodych Koni w Powożeniu Zaprzęgami. Dwóch polskich zawodników zaprezentowało 6 koni w 3 kategoriach wiekowych - 5, 6 i 7-laktów.  Powożony przez Weronikę Kwiatek 5-letni ogier Imbred śl. (po Pikolo śl. od Izyda po Mundial śl.) hodowli i własności Grzegorza Świątka zajął  4 miejsce, a przez sędziów okrzyknięty został śląskim Totilasem, co zawdzięcza ponadprzeciętnej elastyczności szczególnie w kłusie. Powożone przez Bartłomieja Kwiatka: 6-letni ogier Bazyli śl. ( po Lokan śl. od Bazylia po Palant śl.) hod. SO Książ, własności Grzegorza Świątka został pierwszym Mistrzem Świata w kategorii 6-laktów.  Za przydatność i perspektywę na przyszłość dostawał bardzo wysoką ocenę (9.0).  Natomiast 6-letnia klacz Frezja śl. (po Regiment śl. od Fuksja po Jogurt śl.) hod. SO Książ i własności Grzegorza Świątka  wywalczyła srebrny medal w kategorii 6-latków. Z kolei 7-letni ogier Sonet śl. (po Dastin xx. od Sorbona po Bojkot śl.) hod. SO Książ, własność OHZ Kamieniec Ząbkowicki uplasował się w mocnej stawce 7-latków na 4 miejscu, a 7-letnia klacz Lawenda śl. (po Arabetto śl. od Lokana po Glockner old.) hod. SO Książ, własność OHZ Kamieniec Ząbkowicki zajęła 6 miejsce w klasyfikacji końcowej. To ogromny sukces polskiej hodowli i sportu. Polacy zaprezentowali  konie o ogromnym potencjale, które na równi walczyły z końmi niemieckimi i holenderskimi, pokonując je w kilku klasyfikacjach.