SZYBKIE LINKI:

Kamila KART brązową medalistką Mistrzostw Europy!

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

16.09.2013

Podczas Mistrzostw Europy rozgrywanych w miejscowości Most (CZE) w dniach 12-15.09.2013, polska zawodniczka Kamila Kart na klaczy Raila Des Sables zdobyła brązowy medal, zostając tym samym drugą Wicemistrzynią Europy w Sportowych Rajdach Konnych w dyscyplinie Endurance na dystansie 161 km.

Kamila Kart, na co dzień trenująca w Emiratach Arabskich to nie tylko najlepsza i najwyżej sklasyfikowana polska zawodniczka, to również ścisła czołówka światowa. W oficjalnym rankingu FEI Open Riders World Endurance Ranking aktualnie zajmuje czwarte miejsce (notowanie z dnia 31/08/201) a bardzo długo, bo ponad dwa miesiące przewodziła całej stawce. Zdobycie tak wysokiego miejsca na Mistrzostwach Europy na pewno wpłynie dodatkowo pozytywnie na jej pozycję w rankingu na koniec września.

Dobry występ również zanotowała nasza druga reprezentantka Olga Ciesielska, startująca na koniu Gardu Pintu, która ukończyła tą arcytrudną rywalizację i finalnie została sklasyfikowana w pierwszej trzydziestce.