SZYBKIE LINKI:

W weekend głównie skakali

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

25.11.2013

Weekend rozpoczął się podwójnym sukcesem za sprawą dwóch naszych czołowych zawodników, startujących w Międzynarodowych Zawodach w Skokach przez przeszkody w Chemnitz (Niemcy). Marek Lewicki, aktualny Mistrz Polski wygrał na Abigej w piątek kwalifikacje do Grand Prix. Drugi był Jarosław Skrzyczyński na Balouzino.

Aktualny lider rankingu PZJ (Jarosław Skrzyczyński) utrzymał znakomitą formę do ostatniego dnia turnieju. Niewiele brakowało do zwycięstwa w finale konkursu Grand Prix. Nasz zawodnik pokonał rozgrywkę w najlepszym czasie, niestety jeden błąd pozbawił go zwycięstwa w konkursie i ostatecznie zajął 4. miejsce. Konkurs wygrał reprezentant Danii Sören Pedersen.

Podobnie jak w ubiegłym tygodniu, siedmiu naszych zawodników reprezentowało Polskę podczas Międzynarodowych Zawodów w Skokach przez Przeszkody w Celje (Słowenia), które były jednocześnie eliminacją do Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej. W najważniejszym konkursie Grand Prix PŚ LEC wystartowało czterech naszych zawodników: Michał Kaźmierczak, Sławomir Uchwat, Łukasz Koza i Robert Uchwat. Najlepiej spisał się Michał Kaźmierczak na Stakorado, zajmując 11. miejsce i zdobywając jednocześnie 11 punktów do rankingu LEC. Konkurs wygrał reprezentant Czech Ales Opatrny na Caramouche.

Bohaterem zawodów w Lesznie (HZO-B2*) był Maksymilian Wechta – obecny Mistrz Polski w Kategorii Młodych Jeźdźców, który w piątek i w sobotę wygrał konkursy Dużej Rundy i niedzielny finał Małej Rundy. Grand Prix należało do Agaty Mizger, która jako jedyna pokonała parkur bezbłędnie.

Skakali również na kaliskiej Wolicy, gdzie w miniony weekend odbyły się Halowe Ogólnopolskie Zawody Dzieci i Młodzieży. Podczas zawodów odbyła się jednocześnie ostatnia kwalifikacja do Cavaliady Future. Finał grupy B zwyciężyła Marie Janekovic, przypieczętowując tym samym niekwestionowaną pozycję lidera. W grupie A1 najlepsza była Juli Biskup, w A2 Gniewko Jachimowicz, a w C - Julia Kuśnierczak.

Z kolei w Zbrosławicach walczyli dresażyści. To były jednocześnie ostatnie ogólnopolskie zawody w ujeżdżeniu w tym roku. W konkursie Grand Prix wystartował tylko jeden zawodnik – Łukasz Wituchowski, osiągając łączny wynik 193,250%. W Małej Rundzie najlepsza była Natalia Badura startująca na Marco i Izabela Dyrek na Kolibris As II, której zabrakło około pół procenta do zwyciężczyni konkursu. Triumfowała także Karolina Mazurek w Rundzie 2 i Justyna Dysarz w Rundzie 1.

Tekst: Agnieszka Kopka (Polska Agencja Promocji Jeździectwa)

Na zdjęciu: Marek Lewicki na Abigej - dekoracja (Fot. Copyright: C³ Chemnitzer Veranstaltungszentren GmbH. )