SZYBKIE LINKI:

Kolejny udany weekend dla polskich zawodników

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

18.11.2013

Ponad 300 koni, 150 zawodników z 21 państw, dużo emocji – tak wyglądały międzynarodowe zawody w Celje (Słowenia), które odbyły się w miniony weekend. Niewiele gorsza frekwencja pod względem ilości startujących koni była w Lesznie, gdzie w niedzielę zakończył się Halowy Puchar Leszna Młodych Koni i towarzyszące mu ZO i ZR.

W Celje, w finałowym konkursie Grand Prix zaliczanym do Longines Ranking, wystartowało czterech naszych zawodników. Do rozgrywki awansowało 15 z 50 startujących par, w tym dwie z Polski: Sławomir Uchwat na Negro i Michał Kaźmierczak na Satakorado, którzy zajęli ostatecznie odpowiednio 5. i 6. miejsce. Konkurs GP wygrała reprezentantka Wielkiej Brytanii Ellen Whitaker, startująca na 11-letnim wałachu Arena Uk Lando. Dobrze spisał się także Łukasz Koza na Chito Blue, który tego samego dnia w finale Rundy Młodych Koni był trzeci.

W miniony weekend zakończył się także Halowy Puchar Leszna Młodych Koni. Finałowe rozgrywki nie przyniosły żadnych niespodzianek. W kategorii koni 4 –letnich zwyciężył Puerto Rico dosiadany przez Annę Miśkiewicz. Najlepszym 5-latkiem została klacz Quinchella pod Justyną Kurek, a wśród koni 6-letnich pozycję lidera obronił Aplauz prowadzony przez Łukasza Brzóskę.

Tradycyjnie przy okazji HPLMK rozegrane zostały zawody ogólnopolskie. Tutaj także bez większych sensacji.

W finale Małej Rundy, w którym startowało w sumie 51 par, zwyciężył Jarosław Skrzyczyński na 6-letnim wałachu Casanova, drugi był Krzysztof Ludwiczak na klaczy Belicette K, a miejsce trzecie zajęła Agnieszka Olszewska na 7-letniej klaczy Queen.
Konkurs Grand Prix należał do Krzysztofa Ludwiczaka, startującego na A New President. Drugie miejsce zajął Hubert Kierznowski dosiadający Siney ze stratą niecałych trzech sekund do lidera, trzecie - Piotr Sawicki na koniu Phenix.

Tekst: Agnieszka Kopka