SZYBKIE LINKI:

Weekend w telegraficznym skrócie

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

17.03.2014

W miniony weekend większość miłośników jeździectwa można było spotkać na Hali Torwar w Warszawie, gdzie zostało rozegrane między innymi ostatnie spotkanie z cyklu Cavaliada Tour 2013/2014. Bohaterami warszawskiej Cavaliady zostali Ales Opatrny, Gabriela Jaworska i Bartłomiej Kwiatek. Z kolei w Lesznie, podczas Ogólnopolskich Zawodów w Skokach przez Przeszkody, najlepszy był Andrzej Lemański.

Zwycięzcą całego cyklu Cavaliada Tour 2013/14 został Ales Opatrny – reprezentant Czech. Ten zawodnik wygrał także finałowy konkurs Grand Prix oraz Finał LEC Pucharu Świata, zdobywając tym samym przepustkę do Lyon. Kwalifikacje do finału Pucharu Świata wywalczyli także Andrius Petrovas (LTU), Kristaps Neretnieks (LAT) oraz Natalia Simonia (RUS), która oczekuje na liście rezerwowych. W tym roku żaden Polak niestety się nie zakwalifikował.

W konkursie Grand Prix najlepiej z polskich zawodników pojechał Łukasz Appel na Zarco, zajmując ostatecznie trzecie miejsce w konkursie. Parkur był niezwykle trudny. Do rozgrywki weszło tylko dwóch zawodników: Ales Opartny i młoda holenderska amazonka – Jody van Gerwen. Po dwóch latach przerwy na Cavaliadę wrócili dresażyści. Na Torwarze mogliśmy podziwiać 7 par. Szczególnie ciekawe były niedzielne programy dowolne, w których zawodnicy jechali do muzyki. Zwyciężyła Gabriela Jaworska Mazur na koniu Zimba.

Szczególnie dużo emocji dostarczył widzom finałowy konkurs powożenia, gdzie do ostatniej chwili nie wiadomo było kto stanie na podium. Po niezwykle zaciętej walce przy gorącym dopingu publiczności zwyciężył Bartłomiej Kwiatek, wygrywając tym samym druga edycję Volkswagen Halowego Pucharu Polski.

W weekend odbyły się także ZO-B w Lesznie. W niedzielnym konkursie Grand Prix wystartowało 17 par. Wygrał Andrzej Lemański na Zalvo.

Tekst Agnieszka Kopka (Polska Agencja Promocji Jeździectwa)