SZYBKIE LINKI:

Sukces goni sukces - Polacy na zagranicznych hipodromach

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

21.10.2013

Miniony weekend przyniósł wiele sukcesów naszej reprezentacji na zagranicznych hipodromach. W Danii Maksymilian Wechta zwyciężył w konkursie Dużej Rundy. Łukasz Koza drugi w Grand Prix w Wr. Neustadt, Andrzej Opłatek staje na podium w finale Szmaragdowej Rundy. Z kolei w Helsinkach Jarosław Skrzyczyński i Igor Kawiak potwierdzają dobrą formę.

Drugi tydzień International Equestrian October Festival 2013 w austriackim Wr. Neustadt rozpoczął się bardzo dobrze dla Polskich zawodniczek. Julia Zawada, Sandra Piwowarczyk-Bałuk i Aleksandra Lusina po bezbłędnych przejazdach w konkursie dla koni 6-letnich zajęły ex aequo pierwsze miejsce. Ostatecznie w finale Rundy Młodych Koni (6-letnich) najlepsza z polskiej ekipy okazała się Aleksandra Lusina, startująca na holsztyńskiej klaczy Quiriana, zajmując 6. miejsce.

Z kolei niedzielne zmagania przyniosły naszym zawodnikom dwa drugie miejsca. W konkursie Grand Prix jedno przypadło w udziale Łukaszowi Kozie startującym na El Campie, drugie w Finale Smaragd Tour - Andrzejowi Opłatkowi na Light My Fire 7. Bezbłędnie w tym konkursie pojechał również Łukasz Faber, który na Attachant zajął 8 miejsce.

Weekend świetnie rozpoczął się również dla naszego najlepszego Młodego Jeźdźca, aktualnego Mistrza Polski w tej kategorii - Maksymiliana Wechty, który na klaczy Calanda zwyciężył w konkursie Dużej Rundy w ramach CSI*, pewnie pokonując 39 par startujących w tym konkursie.

Młody zawodnik świetnie poradził sobie również w konkursie Dużej Rundy, zaliczanym do Longines Rankings, kwalifikując się na Londonie do konkursu finałowego. Niestety w niedzielę przysłowiowa poprzeczka została podniesiona zawodnikom bardzo wysoko. Na 35 startujących par, do ścisłego finału zakwalifikowało się tylko czterech zawodników. Zwyciężyła reprezentantka Szwecji Nicole Persson na dwunastoletniej klaczy Quante.

W Helsinkach na brak wrażeń nie mogliśmy narzekać dzięki Jarosławowi Skrzyczyńskiemu i Igorowi Kawiakowi. Podczas piątkowego konkursu otwarcia (140 cm) Jarosław Skrzyczyński na znakomitym Baltazar du Rouet zajął drugie miejsce. W sobotę w konkursie UB Grand Prix (160 cm) na Crazy Quick, po bardzo dobrym przejeździe, ale niestety z jednym błędem, uplasował się na wysokim 18. miejscu (na 48 startujących par). Na koniec sobotnich zmagań Jarosław Skrzyczyński potwierdził wysoką formę zdobywając na Baltazar du Rouet drugie miejsce w niezwykle widowiskowym konkursie ściganym „East vs West”. Z kolei niedziela należała do Igora Kawiaka, który na Centino du Ry pokonał bezbłędnie finałowy parkur (145 cm) konkursu zaliczany do rankingu Longines, zajmując ostatecznie 11.miejsce.

Podczas Autum Tour w Oliva Nova w słonecznej Hiszpanii Casstess HBC i Jan Chrzanowski po bezbłędnym przejeździe uplasowali się na piątej pozycji w konkursie dla koni 6-letnich.

Autor: Kamila Górecka