SZYBKIE LINKI:

Kolejny emocjonujący weekend na zagranicznych hipodromach

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

14.10.2013

Miniony weekend był bardzo pracowity dla polskich skoczków. Nasi zawodnicy startowali, z dobrymi rezultatami, między innymi w Norwegii, Austrii, Danii, Holandii i Francji.

W Danii, podczas międzynarodowych zawodów CSI, rewelacyjnie spisał się Maksymilian Wechta – aktualny Mistrz Polski w kategorii Młodych Jeźdźców – zajmując na klaczy Calanda trzecie miejsce w konkursie w Grand Prix 1* (140 cm). Na 53. startujących zawodników, zaledwie ośmiu pokonało parkur bez punktów karnych. Maksymilian Wechta bardzo dobrze poradził sobie także na Quintsie 93, na którym w jednym z konkursów Małej Rundy (135 cm), zajął trzecie miejsce.

Dobre wiadomości również z Wr. Neustadt (Austria). W finale Rundy Koni 7-letnich, Sandra Piwowarczyk-Bałuk na hanowerskim wałachu Starfighter, po bezbłędnym przejeździe, uplasowała się na trzecim miejscu, ze stratą zaledwie 0,8 sek. do zwyciężczyni konkursu - Kathrin Muller. Jej klubowa koleżanka - Aleksandra Lusina także doskonale zaprezentowała młodego Carthano, zajmując piąte miejsce w finale Rundy Młodych Koni 6-letnich. W Austrii startowała także Julia Zawada na 9-letniej klaczy KWPN Clarabella Cole. W finale Kryształowej Rundy była dziewiąta. Warto dodać, że we wszystkich przejazdach para ta pokonała parkur bez punktów karnych, dwa razy zajmując siódme miejsce.

W Assen w Holandii nasz kraj reprezentował Łukasz Appel. W sobotnim konkursie 140 cm, na Quite Donaldsson pokonał parkur bezbłędnie, zajmując ostatecznie szóste miejsce.  Z kolei w niedzielę, na Zarco, w konkursie 140 cm o wzrastającym stopniu trudności z jokerem, zdobył maksymalną ilość punktów bonifikacyjnych, zajmując tym samym 16. miejsce.

Sukcesem zakończył się także występ Łukasza Brzóski na hipodromie Rosieres-aux-Salines we Francji. W sobotę, w konkursie Średniej Rundy, po bardzo dobrym przejeździe, zajął szóste miejsce dosiadając Stakudo Miralex.

Niestety bez sukcesów zakończył swój udział nasz reprezentant, Igor Kawiak, w Oslo w Norwegii. W konkursie zaliczanym do klasyfikacji Pucharu Świata CSI5* tylko dziewięć z czterdziestu startujących par, zakwalifikowało się do rozgrywki, pokonując bardzo wymagający technicznie parkur bez punktów karnych. Zwyciężył zawodnik z  Wielkiej Brytanii Scott Brash na wałachu Hello Sanctos. Nasz reprezentant Igor Kawiak na Centino du Ry ukończył przejazd podstawowy z wynikiem 16 punktów karnych zaliczając 4 zrzutki.

Tekst: Kamila Górecka (Polska Agencja Promocji Jeździectwa)