SZYBKIE LINKI:

Dobra forma Polaków w Drachten

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

20.01.2014

Piotr Morsztyn i Radosław Zalewski startowali w weekend na Międzynarodowych Zawodach w Skokach przez przeszkody w Drachten (Holandia). Obaj bardzo dobrze się spisali.

W piątkowym konkursie Dużej Rundy obaj nasi zawodnicy mieli po jednej zrzutce, zajmując ostatecznie 21. i 27. miejsce na prawie siedemdziesiąt startujących par. Konkurs wygrał Albert Voorn, zawodnik znany z klinik skokowych organizowanych w Polsce.

Trochę szczęścia zabrakło naszym reprezentantom w Finale Średniej Rundy. Mimo czystych przejazdów obaj mieli po jednym punkcie karnym za przekroczenie normy czasu , przez co nie zostali zakwalifikowani do rozgrywki.

Za to świetnie zakończył się dla nas Finał Małej Rundy. Radosław Zalewski, startujący na Limbutinie, zajął wysokie siódme miejsce.

Ten sam zawodnik bardzo dobrze pokazał się także w konkursie Dużej Rundy – najważniejszym konkursie tych zawodów, w którym startował na swoim podstawowym koniu, siwym Duke of Carneval. Przejazd ukończył z 5 punktami karnymi na 35. pozycji. Zwyciężył reprezentant Anglii Samuel Hutton na Heidi Du Ruisseau Z.

Tekst: Agnieszka Kopka (Polska Agencja Promocji Jeździectwa)