SZYBKIE LINKI:

Komunikat Komisji Sportu Dzieci i Młodzieży - kwalifikacje

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

03.08.2020

Komisja Sportu Dzieci i Młodzieży uprzejmie przypomina o konieczności posiadania kwalifikacji do Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski Dzieci oraz dzieci na kucach.

Art. 11.4 MISTRZOSTWA POLSKI NA KUCACH (GR D)

W Mistrzostwach Polski na Kucach prawo startu mają medaliści MP i HPP z roku ubiegłego lub bieżącego gr. D oraz ci zawodnicy, którzy jednokrotnie (1x) ukończyli I nawrót Grand Prix na zawodach ZO lub 15 wyższych, z wynikiem nie gorszym niż 12 punktów karnych, w okresie pomiędzy Mistrzostwami (ubiegłego i bieżącego sezonu).

Art. 12.5 MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW NA KUCACH (A2)

W Mistrzostwach Polski na Kucach prawo startu mają medaliści MPM i HPP gr. A2 z roku ubiegłego lub bieżącego oraz ci, którzy w okresie pomiędzy Pucharami Polski (ubiegłego i bieżącego sezonu) ukończą jeden konkurs finałowy w danej lub wyższej grupie.

Art. 13.5 MISTRZOSTWA POLSKI DZIECI (DZ I)

W Mistrzostwach Polski Dzieci prawo startu mają medaliści MP i HPP z roku ubiegłego lub bieżącego grupy Dzieci I umieszczeni na aktualnej liście rankingowej PZJ w odpowiedniej kategorii oraz ci zawodnicy, którzy jednokrotnie (1x) ukończyli I nawrót Grand Prix Dzieci I na zawodach ZO lub wyższych, z wynikiem nie gorszym niż 8 punktów karnych, w okresie pomiędzy Pucharem ubiegłego a Mistrzostwami bieżącego sezonu) lub przejechali na zawodach ZO dwa konkursy (zwykły, dokładności) min.

klasy N z wynikiem 0 punktów karnych, dwufazowy z wynikiem do 4 pkt.

karnych w II fazie lub do 3,5 pktu karnego w konkursie z oceną stylu jeźdźca.

Art. 14.6 PUCHAR POLSKI NA KUCACH I MAŁYCH KONIACH (A0, A1, C, Dbis, E)

Aby uzyskać prawo startu w Pucharze Polski należy w okresie pomiędzy Pucharami Polski (ubiegłego i bieżącego sezonu) ukończyć jeden konkurs finałowy w danej lub wyższej grupie.

Art 15.5 PUCHAR POLSKI DZIECI (DZ II)

Aby uzyskać prawo startu w Pucharze Polski należy w okresie pomiędzy Pucharami (ubiegłego i bieżącego sezonu) ukończyć jeden konkurs finałowy w grupie Dzieci I lub Dzieci II, albo dwukrotnie na zawodach ZO konkurs min. kl. ”P” z wynikiem 0 punktów karnych, dwufazowy z wynikiem do 4 pkt. karnych w II fazie lub do 3,5 pkt karnego w konkursie z oceną stylu jeźdźca.

Ostatnia możliwość kwalifikacji do Mistrzostw i Pucharu Polski na kucach odbywa się 13-16.08.2020 w Lesznie