Totalizator Sportowy Sponsorem Tytularnym JGPP 2016

Totalizator sportowy sponsorem tytularnym jgpp 2016

05.21.2015

Totalizator Sportowy sp. z o.o. – Sponsor Tytularny

Jeździeckie Grand Prix Wolnej Polski Totalizatora Sportowego

Totalizator Sportowy sp. z o.o. był z nami już w pierwszej edycji Jeździeckiego Grand Prix Polski. Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO i jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich spółek – od 60 lat działa nieprzerwanie na rynku gier liczbowych i loterii pieniężnych. Firma dysponuje siecią ponad 14 tysięcy punktów sprzedaży pracujących w systemie online. Wykorzystuje najnowsze rozwiązania techniczne, umożliwiające między innymi zawieranie zakładów w czasie rzeczywistym.

To także firma odpowiedzialna społecznie, która stale się rozwija by wyprzedzać potrzeby rynku i klientów, dbając jednocześnie o pełne bezpieczeństwo oferowanych produktów.

Dzięki Totalizatorowi Sportowemu rzesze Polaków mogły i nadal mogą cieszyć się z wygranych, tysiące mogły zrealizować nawet najśmielsze marzenia, a miliony korzystały z obiektów sportowych, które powstały dzięki funduszom przekazywanym przez spółkę.

Gracze LOTTO przyczyniają się do rozwoju społecznego. Dzięki nim możliwa jest rozbudowa infrastruktury, a także wsparcie wielu interesujących inicjatyw kulturalnych. Część kwoty przeznaczanej przez graczy na gry i loterie, dzięki funkcjonującemu w Polsce systemowi dopłat, trafia na trzy fundusze celowe:

- Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF),

- Fundusz Promocji Kultury (FPK),

- Fundusz Rozwiązywania Problemów Hazardowych (FRPH)

Każda złotówka wydana na gry liczbowe LOTTO to 19 groszy przeznaczonych dla polskiego sportu i kultury.

Bezpieczna rozrywka

Na Totalizatorze Sportowym, jako spółce Skarbu Państwa, spoczywa szczególna odpowiedzialność za kształtowanie bezpieczeństwa wzorców korzystania z gier liczbowych i loterii pieniężnych, oraz pełna odpowiedzialność za oferowane produkty i dotyczące ich regulaminy. Spółka dokłada starań, by emocje związane z korzystaniem z gier liczbowych i loterii pieniężnych, były zawsze pozytywne.

Program Bezpiecznej Rozrywki ma na celu ochronę grających. Jego założenia są oparte na międzynarodowych standardach i zaleceniach, opracowanych przez niezależne organizacje zrzeszające firmy loteryjne.

Działania Totalizatora Sportowego w obszarze odpowiedzialnej gry zostały docenione przez międzynarodowe organizacje i w 2013 roku otrzymała ona certyfikat World Lottery Association na czwartym, najwyższym poziomie.

Ostatnio została ona uhonorowana również certyfikatem Odpowiedzialnej Gry organizacji European Lotteries, co jest potwierdzeniem spełniania najwyższych norm w zakresie bezpieczeństwa produktów i swoich graczy.

Firma jest także fundatorem i zarazem podmiotem przekazującym środki Fundacji LOTTO Milion Marzeń.

Fundacja ta uruchomiła m.in. program sportowy mający na celu popularyzację aktywności fizycznej wśród młodzieży gimnazjalnej, a także program kulturalny wspierający młodych twórców i animatorów.

Totalizator Sportowy promuje również ideę wolontariatu i angażuje swoich pracowników w działania na rzecz innych, a także udziela pomocy filantropijnej w ramach statutowo określonych programów.

Kolejną z wielu inicjatyw firmy jest Szkoła Mistrzów LOTTO – tworzą ją Mistrz i Uczeń. Mistrz dzieli się doświadczeniem, podpowiada i wspiera Ucznia, który zaczyna karierę, szlifuje umiejętności i chce się uczyć od najlepszych. Pierwszy taki team tworzą Krzysztof Hołowczyc i Martin Kaczmarski jeżdżący w rajdach samochodowych.

Dzięki dofinansowaniu z Totalizatora Sportowego stworzono program rozwoju infrastruktury sportowej – w jego ramach od 1995 roku oddano do użytku kilka tysięcy obiektów, takich jak sale gimnastyczne, kryte pływalnie, stadiony, boiska, sztuczne lodowiska, tory wioślarskie i kolarskie, czy korty tenisowe. Ze środków przekazanych przez Totalizator Sportowy powstała m.in. nowoczesna baza dla sportu wyczynowego w Polsce – obiekty Centralnego Ośrodka Sportu i Akademii Wychowania Fizycznego.

Firma jest także od dziesiątek lat związana z szeroko rozumianą kulturą – już w latach 70-tych aktywnie uczestniczyła w odbudowie Zamku Królewskiego w Warszawie, a bez jej zaangażowania finansowego wiele ważnych wydarzeń kulturalnych nie mogłoby się odbyć.